Ütüleme Epilasyon

Hair-Removal1

Son Teknoloji Ütüleme Epilasyon Sistemi ile istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yolu ütüleme epilasyon`dur. Tekirdağ da kalıcı epilasyonda kullanılan ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli ütüleme tekniği ile yapılan epilasyon ile oluşan ısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.

Ütüleme epilasyon kimler için uygundur?
12 yaşını tamamlamış herkese epilasyon uygulanabilir.
Ütüleme Epilasyon hangi bölgeler için uygundur?
Gözleri özel gözlüklerle korumak şartı ile göz kapakları hariç tüm vücut bölgelerindeki tüylere epilasyon uygulanabilir.
Tedavi sırasında ağrı hissedilir mi?
Hayır, son teknoloji ütüleme epilasyon cihazları ile çok fazla bir acı hissetmezsiniz, sadece bir lastik çarpması gibi acı hissedebilirsiniz.
Tek bir seans uygulama ile tüylerden kurtulmak mümkün müdür?
Hayır, mümkün değildir çünkü kıl köklerinin hepsi uygulama anında aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama anında olgun fazda (anogen) olan kılların kökleri etkilenir. İstirahatte (katogen) ve gerileme (telogen) fazlardaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için ek seans uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan değişikliklerden ötürü epilasyon seansı sayısı kişiye göre hatta aynı kişide vücudun farklı bölgelerine göre değişkenlik gösterebilir.
Erkeklere ütülme epilasyon uygulanabilir mi?
Erkeklere ütüleme epilasyon yaygın olarak ve başarıyla uygulanmaktadır. Uygulama yaptıranların yaklaşık %35-40 kadarı erkektir.
Ütüleme epilasyon kalıcı sonuçlar vermekte midir?
Bir nevi Evet diyebiliriz. Ütüleme epilasyon ile kökleri tahrip olan kıllar tekrar çıkmamaktadır. Yüzde Yüzlük bir başarı hiç bir şekilde elde edilemeyeceği gibi kişiye özel olarak yüzde 80 lerde başarı sağlanabilmektedir.
Ütüleme epilasyon uygulaması sonrası cilt nasıl olmaktadır ?
Ütüleme epilasyondan hemen sonra cilt üzerinde,en fazla birkaç saat içerisinde geçecek şekilde hafif bir güneş yanığına benzeyen bir yanma hissi ve kızarıklık oluşabilir. Durum kalıcı değildir. Kızarıklığın oluşması istenilen bir durumdur kıl köklerinin hasar gördüğünü kendi gözleriniz ile görebilir ve hissedebilirsiniz.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s